Konuşmacılarımızı Farklı Açıdan birlikte keşfedelim !

TEDxIzmit

10:00-10:50

Kayıt-Açılış

11:00-12:00

Break Point / Kırılma Noktası

Emre Özel

Ayşe Edis

Sertaç Taşdelen

12:00-12:50

ÖĞLE YEMEĞİ

13:00-14:20

Reexist / Yeniden Var Olmak

Samet Aksuoğlu

Aytül Erçil

Haluk Sicimoğlu

Sema Özpekmezci

14:20-14:40

KAHVE MOLASI

14:40-16:00

Retruth / Hakikat

Bahar Kitapçı

Ali Berkman

Aydoğan Temel

16:00

INFINITIVE / SONSUZLUK

Sertaç Taşdelen

Sertaç Taşdelen; eczacı anne babanın tek oğlu. 83’lü, hakiki Ankaralı. Bilkent’li, Foça Komando Okulu 1.si.

İflah olmaz iyimser, disiplinli, hep pozitif, hayat aşığı, O kadar ki, uykuyu bile sevmez, her saniyenin hakkını vermek için.

Kariyerine 22 yaşında Dubai’de Ernst & Young’da Yönetim Danışmanı olarak başladı. Dubai’de geçen rüya gibi 4 yılda, hem çalıştı, hem gençliğinin hakkını verdi. Az uyudu, çok yaşadı. Bir taraftan dünyanın en büyük şirketlerine finansal ve kurumsal danışmanlık yaptı, kariyer basamaklarını hızlı çıktı ama bir taraftan da dünyanın önemli markaları için modellik yaptı, kameranın arkasını daha çok sevdi;  5 fotoğraf sergisi yaptı ve hepsinin gelirini bağışladı. Uzakdoğu’ya duyduğu hayranlık onun 2010’da aynı şirketin Singapur ofisine transfer olmasına vesile oldu. Canından çok sevdiği annesi Binnaz Hanım’ın hoşsohbet kahve fallarından yola çıkarak, ortağı Kaya Diker ile hayata geçirdiği fal uygulaması “Binnaz” kısa zamanda büyük kitlelere ulaştı. Bu sefer kurumsal hayattan çıkmak, kendi hayallerinin peşinden gitmek için yine uyumadı 20 saat çalıştı.

2012’nin 1 Haziran’ ının sabahı kurumsal hayattan istifa etti, yeniden doğdu, artık çocukluğunda hayalini kurduğu, gerçek bir girişim macerasına başlamıştı. Türkiye’de Outstanding Young Person Award’ a aday gösterildi. 2014’te Yılın Genç Girişimcisi Ödülünü aldı.

Binnaz uygulamasının başarısını dünya ligine çıkarmak için konuyu daha nasıl büyütebilirim, milyonlara nasıl ulaştırırım diye düşündü; ve ortağı Kaya ile beraber "Faladdin" projesini ortaya çıkardı. Yapay Zeka ile sihri birleştirdi. Faladdin siz bu satırları okurken, dünyanın 4 bir yanında yüzbinlerce fal baktı. Bu projeyle 2018'de Endeavor Girişimcisi seçildi. Eğer İstanbul ofisinde değilse, onu ya motosikletiyle Moğolistan çöllerinde, ya Grönland' da buz dağlarında, ya da bir ormanın derinliklerinde bulabilirsiniz. Sertaç tüm bunları yaparken evren ve kainatla harmoni içinde hayatı ve kendini tanımaya, şu kısacık yaşama en hoş sadayı bırakmak istiyor.

---

Sertaç Taşdelen was born in 1983 as the only son of a pharmacist couple in Ankara. He studied Management at Bilkent University in his hometown, where he loves the most among all the places he has travelled. He describes himself as a hopeless positive thinker, a dreamer and a very disciplined hard worker.

He is a technology entrepreneur; Co-founder & CEO of "Faladdin", "Binnaz", and iyilikpaylas.org.

In 2005, when he was 22, he has been head-hunted in Dubai Ernst & Young's Management Consulting Team, and lived in Dubai for 4,5 years prior being transferred to Singapore office in 2010. He later realized that he is not fulfilled spiritually as a corporate salaryman, and as of June 2012, he took a leap of faith and has left his corporate career to chase more meaningful dreams in life.

After quitting, he focused fully on working on his startup Binnaz remotely and travelled extensively around the globe for 5 years; climbing icebergs in Greenland, motorcycling in Gobi, or surfing in Bali. While doing so, he got Young Entrepreneur of the Year Award, and nominated as the Young Outstanding Person Award in Turkey.

In 2016, he and his co-founder, created Faladdin; an A.I Fortune Teller, which then went viral and downloaded by 15 Million people around the globe. With the success of this new startup, he got international recognition and selected Endeavor Entrepreneur in late 2018.