Konuşmacılarımızı Farklı Açıdan birlikte keşfedelim !

TEDxIzmit

10:00-10:50

Kayıt-Açılış

11:00-12:00

Break Point / Kırılma Noktası

Emre Özel

Ayşe Edis

Sertaç Taşdelen

12:00-12:50

ÖĞLE YEMEĞİ

13:00-14:20

Reexist / Yeniden Var Olmak

Samet Aksuoğlu

Aytül Erçil

Haluk Sicimoğlu

Sema Özpekmezci

14:20-14:40

KAHVE MOLASI

14:40-16:00

Retruth / Hakikat

Bahar Kitapçı

Ali Berkman

Aydoğan Temel

16:00

INFINITIVE / SONSUZLUK

Sema Özpekmezci

1978 yılında Melbourne/Avustralya'da doğdu. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Yirmi yedi yaşında Tip 2 Diyabet teşhisi kondu. Kendi hastalığını iyileştirmek için çıktığı yolda hem hayatını hem de kariyerini değiştirdi. 2017' de Institute for Integrative Nutrition' da Bütünsel Beslenme eğitimi aldı. Ardından Institute for Functional Medicine' da Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçluğu eğitimi aldı ve başarı ile bitirdi. Yaşam biçiminin, hayata bakışın, stres kontrolünün beslenme ve hastalıklarla olan bağlantısına çalışmak için Mindfulness (Farkındalık) Temelli Stres Kontrolü eğitmen eğitimine devam etmektedir.

On sene Tip 2 Diyabet ile savaşan ve sonunda onu yenen, sağlıklı yaşam ve beslenme ile mutluluğu bulmuş biri. Şekerle savaşmak birinci amacı; bu yolculukta öğrendiklerini paylaşmak, sağlıklı beslenme felsefesini en uygulanabilir biçimde anlatmak, sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin elinden tutmak da ikinci yaşam amacıdır. Hayvanları, köpekleri, sonbaharı, sporu, ağacı, yaprağı, yağmuru, rüzgârı, toprağı seven bir dünyalı olarak evrende kendisine ayrılan yeri, diğer canlılara ve insanlara en faydalı olacak şekilde doldurmaya çalışıyor.

---

Sema Özpekmezci was born in 1978 , in the city of Melbourne in Australia. She graduated from Istanbul University, Faculty of Business Administration in 2000. When she was 27 years old, she was diagnosed with type 2 diabetes. She changed her life and career by trying to cure her own illness. In 2017, she received her education of Holistic Nutrition from Institute for Integrative Nutrition. Then she took Functional Medicine Coaching education from Institute for Functional Medicine and finished with success. She continues Mindfulness Based Stress Reduction trainer training for study the connection of lifestyle, view of life and control of stress with nutrition and diseases.

After fighting type 2 diabetes for 10 years and she finally recovered it and she finds happiness with healthy life and nutrition. Her first goal is fight with sugar. The second goal is to share what she learned in this way, explain the healthy nutrition philosophy practically, keep their hands who wants to healthy nutrition. She who loves animals, autumn, sport, tree, rain, wind, soil ; is trying to fill the place in the universe that’s reserved for her by helping other humans and living creatures.