Konuşmacılarımızı Farklı Açıdan birlikte keşfedelim !

TEDxIzmit

10:00-10:50

Kayıt-Açılış

11:00-12:00

Break Point / Kırılma Noktası

Emre Özel

Ayşe Edis

Sertaç Taşdelen

12:00-12:50

ÖĞLE YEMEĞİ

13:00-14:20

Reexist / Yeniden Var Olmak

Samet Aksuoğlu

Aytül Erçil

Haluk Sicimoğlu

Sema Özpekmezci

14:20-14:40

KAHVE MOLASI

14:40-16:00

Retruth / Hakikat

Bahar Kitapçı

Ali Berkman

Aydoğan Temel

16:00

INFINITIVE / SONSUZLUK

Ayşen Edis

   Ayşen Edis, İstanbul doğumludur. 1972 yılında İzmir Amerikan Kız Lisesi’nden mezun oldu. Roma Güzel Sanatlar Akademisi’nde Sanat Tarihi Eğitimi aldı ve Resim Bölümünden mezun oldu. Daha sonra New York Üniversitesi’nde Temel ve Endüstriyel Psikoloji Eğitimi aldı.

1978 senesinde eşi ile birlikte Torino İtalya’da almış olduğu Silva Metodu Eğitimi, yaşamında dönüm noktası oluşturdu. Ortaya çıkan olumlu gelişmeler, ailesinde, çevresinde, ilişkilerinde, sağlığında ve iş yaşamında fark yaratması, huzurlu, coşkulu, bereketli bir yaşantıya sahip olması metoda olan inancını pekiştirdi.

1979 yılında Torino’ da Roop Lal Sandhu ile Hatha Yoga’ ya başladı. Aynı yıl tamamlayıcı tedavi yöntemleri ve insan sağlığını etkileyen faktörler ile ilgili araştırmalara başladı. Holistic Terapi,EFT ve Homeopati eğitimleri aldı. 1991 yılına kadar, Londra’da, Colette, Dickinson & Pears Partners ve Torino’daki çeşitli uluslararası reklam şirketlerinde yönetici olarak çalıştı. 1992 yılında Türkiye’ye döndü. Philip Morris’in, İstanbul ve İzmir’deki şirketlerinde insan kaynakları bölümünde 12 yıl çalıştı.

2004-2006 yılları arasında Netsis Yazılım Şirketi’ nde İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptı. Haziran 2006’da Edis İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve Eğitim Şirketi’ni kurdu. İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda danışmanlık hizmetleri vermeye başladı.

Aynı yıl Silva Metodu’ nu Türkiye’ ye getirmek üzere çalışmalara başladı. Eğitmen olmak için Yunanistan ve Amerika’da Silva Metodu eğitmenlik eğitimini aldı. 2008 yılında Silva Metodu’ nun Türkiye’deki tek yetkili eğitmeni ve ertesi yıl da Silva Metodu Türkiye Direktörü oldu.

Ayşen Edis Silva Metodu Türkiye Direktörü ve Yetkili Eğitmeni olarak İstanbul’da çalışmalarına devam etmektedir. Türkiye Organizasyonunda kendisine bağlı iki eğitmen daha vardır.

Silva Metodu™ Türkiye, Merkezi Laredo, Texas’da bulunan Uluslararası Silva Organizasyonu’na bağlıdır.

---

   Aysen Edis was born in Istanbul. She graduated from Izmir American High School in 1972. Then she got her bachelor's degree in Academy of Fine Arts in Rome , Italy on Art and History.Later on she studied Industrial Psychology in New York University.

The Silva Method training that she took with her husband in Torino, 1978 became a milestone in her life. Experiencing all positive developments in her family, interpersonal relations, health andprofessional life her belief in Silva Method has increased.

In Torino, 1979 she started practicing Hatha Yoga with Roop Lal Sandhu. Also, she started researchon Holistic and alternative therapies. She took Holistic Therapies, EFT andHomeopathy trainings as well.

She worked as executive account in Collette, Dickinson & Pears Partners in London and invarious advertising companies in Torino until the 1991. She returned to her native country, Turkeyin 1992. She continued her career in Human Resources at Philip Morris for 12 years.

Between 2004 and 2006 she worked for Netsis Software Company as Human Resources Manager.

In 2006, she established her own company Edis Human Resources Consultancy and Training where she delivered consulting services in Human Resources Management..The same year, she started her work to bring Silva Method to Turkey. She took numerous trainings in Greece and in USA. In 2008, she became Silva Method Certified Instructor and one year later she became the Director for Turkey. She continious her work in Istanbul. There Aysen Edis is the only Director of Silv Turkey and Silva Method Turkey is part of the International Silva Organization.