Peki Ya Sonra ?

2017 Bilim Merkezi

Konuşmacılarımız

Çiğdem Kaya
Ankara’da doğdu. Ted Ankara Koleji ve Marmara Üniversitesi İşletme bölümü mezuniyeti ardından London School of Economics’te eğitim gördü. Yüksek lisansını Fordham University Gabelli School of Business’ta Pazarlama ve Bilgi İşlem Teknolojileri üzerine yaptı. New York Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi eğitimini tamamladi. İş hayatına Türkiye'de aile şirketinde başladı, New York'da uluslararası firmalarda devam etti. Uzun yıllar Saatchi & Saatchi'de Pazarlama Direktörü olarak strateji üzerine çalıştı. Kariyerine Keller Williams NYC'de marka ve emlak danışmanı olarak devam etmektedir.
Perçin İmrek
Perçin İmrek 30 yaşında bir yazar, girişimci, eğitmen ve seyyahtır. Şu ana kadar 60 ülkeye gitmiş, bir çok ülkede yaşamış Perçin 'Dünyanın Yerlisi' blogunda seyahatlerini, hikayelerini ve öğrenimlerini paylaşmaktadır. İlk kitabı 'Girişimcilik Hikayeleri'nden sonra ikinci kitabı 'Dünyanın Yerlisi: Gezgin Hikayeleri' Mayıs 2017'de raflarda olacaktır. Perçin İmrek'in hayali tüm çalışmalarını 'Bosphorus Story House' isimli bir oluşumda, çalışmaktan keyif aldığı bir ekipte toplayarak ilham, paylaşım ve interaktif eğitimlerini Türkiye ile birlikte uluslararası platformlarda da düzenleyip, hem ülkesini temsil edip, hem de dünyasını daha güzel bir yer haline getirmektir.
Necil Beykont
İstanbul doğumlu. Boğaziçi Üniversitesinde Lisans ve Yüksek Lisansını, Indiana Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamladı. Yerli ve yabancı dış ticaret şirketlerinde 20 yıldan fazla çalıştı. 2009’da İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesinin İşletme Lisansüstü programlarında başlayan Akademik eğitimlerine halen Bahçeşehir Üniversitesinde devam etmektedir. İşletme ve yönetim konularında şirketlere danışmanlık yapmakta ve eğitimler vermektedir. Karikatür çizme ve yağlıboya resim yapma meraklısıdır. 2006 yılından itibaren çocuk hakları konusunda ülkemizde daha önce hiç gündeme gelmemiş bir iki konuyu defalarca yazılı ve görsel medyaya taşıdı. Bu çabalarının sonucunda 2013 ve 2016 yıllarında Adalet Bakanlığının ve Meclis Araştırma Komisyonlarının davetleriyle bulgu ve önerilerini Ankara’da duyurdu.
Hakkı Alan
1980’de Ankara’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu.Chip Dergisi’nde Editör olarak çalışma hayatına başlayan Hakkı Alkan, 5 yıl görevini başarıyla yürüttü. Başarılarından dolayı Yazı İşleri Müdürü pozisyonunda görevine devam etti. Bu pozisyonda da 1 yıl çalıştı. Teknoloji gündemini yakından takip edenlerin sevdiği ShiftDelete.Net’i 2005 yılında kurdu. Hala zamanının büyük bölümünü ShiftDelete.Net’ e ayıran Hakkı Alkan, kurumsal teknoloji içerikli habersitesi olan Techlnside.com’ u 2014 yılında hayata geçirdi. İşinden arta kalan zamanda üniversite öğrencilerinin davetlerine katılıyor ve deneyimlerini genç üniversitelilerle paylaşıyor.
Emre Yıldız
Yıldız 1987 yılında Kocaeli' de dünyaya geldi. Kendisini girişimci olarak tanımlıyor. Kendi doğruları ve inandığı değerler üzerine yaşıyor. Kuruculuğunu üstlendiği medya, elektronik ve e-ticaret şirketlerinde aktif olarakçalışıyor. Gebze Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisin de "Üniversite-Sanayi İşbirliği" konusunda danışman olarak görev yapmakta. Bununla beraber 2015 yılı itibari ile KOSGEB Türkiye marka danışmanı ve ajansı olarak çalışmaktadır. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi/İletişim Tasarımı ve Bilişim Teknolojileri bölümünde yüksek lisansına devam etmektedir.
Emrah Kaya
2001 yılında Türkiye’nin ilk gençlik pazarlaması şirketi olan YOUTH’u ve 2015 yılında Gençlik perakendeciliği konsepti ile üniversite kampüslerinde 100’lerce mağazaya ulaşacak Youth Store isimli şirketi kurdu. Emrah Kaya, Futuristler Derneği’nde (TFD), ToG, FODER’de aktif yönetim görevlerine devam ediyor. 2010 yılında Global Endeavor Girişimcisi seçilen Kaya, aynı zamanda 2011 yılında European Business Awards'ta Avrupa'nın en iyi 10 girişimcisi arasına girdi ve Ruban D'honneur nişanını almaya hak kazandı. 2012 yılında ise Youtholding ile Harvard Business School’un Global Partner’ları arasına girdi.

Gerçekleşen Performans

  • 16:00 Kapı Açılışı

  • 17:00 Açılış

  • 17:15 I. Oturum | Herşeyden Önce

  • 18:30 Ara

  • 19:00 II. Oturum | O An

  • 20:30 Kapanış

Bizimle olan partnerlerimiz